Ukliďme Česko

06.04.2019

Ukliďme svět Ukliďme Česko, takový byl cíl...

Sobota 6. 4. 2019 se nesla v duchu celorepublikové kampaně "Ukliďme svět Ukliďme Česko", do které se zapojila i naše organizace Komunitní centrum Chebsko z. s. pod vedením jejího předsedy Jana Hamara. Akce se zúčastnilo několik organizací, soukromých osob a samozřejmě město Cheb.
Dobrovolníci se vrhli na vyčištění několika problémových částí města. Uklízelo se kolem domů, chatek, železniční trati atd.
Naše organizace zmapovala a připravila úklid trasy od Myslivny až k Bismarckově rozhledně. Sraz dobrovolníků se konal v 10.00 na parkovišti u penzionu Mašek, kde každý obdržel pracovní rukavice a pokyny k akci. Poté jsme se vydali na cestu směrem k rozhledně. Během úklidu jsme potkávaly děti ze skautského oddílu, a mnoho dalších ochotných lidí.
Pro dobrovolníky byl zajištěn pitný režim, a nahoře u rozhledny měl každý možnost opéct si buřty. Počasí nám přálo, nálada byla vynikající, všichni jsme se dobře bavili.
Akce byla úspěšná, myslím, že náš společný cíl alespoň trochu ulevit světu od odpadků byl splněn. Na svozové místo jsme donesli například 6 pneumatik a celkem cca 21 pytlů odpadu.
Věřím, že všichni, a nejen ti, kteří se zúčastnili této celorepublikové akce, budeme i nadále dbát na dodržování pořádku. Mějme na paměti, že příroda není odpadkový koš!

Jan Hamar, předseda organizace

Komunitní centrum Chebsko z. s.