Předání šeku FN Ostrava a FN Brno

15.02.2022

15. února 2022, na toto datum letos připadá ,,Den dětské onkologie.". Jeho cílem je podpořit onkologicky nemocné děti a jejich rodiny. Seznámit veřejnost s moderními léčebnými postupy i s úspěšností léčby. Tento den je pro nás velmi důležitý a díky projektu ,,Klíčová dírka", jehož první ročník probíhal v roce 2021, se Komunitnímu centru Chebsko podařilo vybrat krásných 97 779 Kč, určených na podporu onkologicky nemocných dětí.

Právě 15. Února proběhlo předání části peněz, nejprve na dětském onkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě a poté na hematom-onkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Brně.

Co to vlastně je ,,Klíčová dírka?" Je to program na podporu onkologicky nemocných dětí, jehož cílem je, zapojit děti i děti onkologicky nemocné do projektu malování na téma ,,Co bych chtěl, nebo chtěla, vidět klíčovou dírkou." Tento projekt probíhal v loňském roce. Ve dnech 13. - 18. září 2021 byly obrazy, kterých bylo více než 1 000, vystaveny ve Františkových lázních. Zde si mohli návštěvníci zakoupit originály a podpořit tím náš projekt. Zároveň probíhala dražba děl, která byla vytvořena speciálně a nebylo možné je do výstavy zařadit. Jednalo se o klíčové dírky malované na plátně anebo plastiky. Byla připravena spousta dětských zážitkových atrakcí a doprovodného programu.

Díky této akci se nám podařilo udělat radost již v loňském roce Fakultní nemocnici v Plzni, Hospicu Sv. Jiří v Chebu na podporu dětské paliativní péče, podpořit také menší částkou Masarykův onkologický ústav, Nadační fond Dobří lidé Česka a v letošním roce, již zmíněné Fakultní nemocnici Ostrava a Brno. Již nyní připravujeme další ročník a máme spousty plánů, o kterých vás budeme v čas informovat.

Chtěli bychom touto cestou, za Komunitní centrum Chebsko, velmi poděkovat všem lidem, kteří stojí za touto akcí a hlavně všem zdravotníkům, kteří den co den pracují s dětmi na svých odděleních. Při návštěvách Fakultních nemocnic, jsme byli velmi mile překvapeni vrní sestrou Bc. Katinou Svěchovskou z Fakultní nemocnice v Ostravě a Mgr. Martinou Petlachovou z Fakultní nemocnice Brno, kterým bychom chtěli takto poděkovat, sklonit poklonu za jejich slova a práci, kterou se svým týmem odvádí. Při vstupu na nás vždy dýchla skvělá atmosféra a úsměvy sestřiček nás zahřály u srdce. Personálu na všech odděleních patří veliké díky za jejich práci. Přejeme všem a hlavně dětem, aby se co nejdříve vrátili zpět domů ve zdraví a šťastni.

To jim ze srdce přeje celý tým Komunitního centra Chebsko.