Klíčová dírka

13.09.2021

KLÍČOVÁ DÍRKA

Pomáháme dětem s onkologickým onemocněním

Připravili jsme projekt pro podporu onkologicky nemocné děti, který jsme nazvali KLÍČOVÁ DÍRKA tj. kreslíme na téma:

"Co bych chtěl/a vidět klíčovou dírkou"

Kresby byly v termínu od 13. do 18. září 2021 vystaveny ve Františkových lázních, a návštěvníci si mohli zakoupit originály. Došlo i k dražbě děl, která byla vytvořena speciálně a nebylo možné je do výstavy zařadit. Jednalo se o klíčové dírky nakreslené na plátno a jako plastiky.

Bylo připraveno spousta zážitkových dětských atrakcí a kulturního doprovodného programu.

Díky této akci jsme prodejem klíčových dírek vybrali 90 479 Kč Vybrané finance budou poukázány do onkologických klinik (v dohledné době bude pomoc konkretizována) a pro Hospic Sv. Jíří Cheb, který se v roce 2022 chystá zavést mobilní hospicovou péči pro nevyléčitelně nemocné děti.

Už nyní připravujeme další ročník a máme spousta dalších plánů, o kterých vás budeme včas informovat.

Kdo se může zapojit?

Kreslit můžou profesionální výtvarníci, rádi bychom získali i kresby od známých osobností z různých oborů (primář, sportovec, umělec, politik...), nedílnou a velice důležitou součástí jsou i obrázky od samotných dětí, které se potýkají s touto zákeřnou nemocí.

Pokud nám chcete pomoci, nakreslete prosím i vy obrázek. Oslovte i další, o kterých víte, že by rádi pomohli. Může to být váš řezník, u kterého rádi nakupujete, vaše zubařka, paní recepční z hotelu, kam rádi jezdíte, nebo pošťák, který vám denně nosí poštu... prostě kodokoliv. A vůbec nevadí, že neumí kreslit. I kdyby nakreslili sluníčko nebo srdíčko, každý obrázek se počítá.

Pravidla:
1) Vytiskni si klíčovou dírku. Tady je: Klicova dirka
2) Nakresli do ní svůj obrázek na téma "Co bych chtěl/a vidět klíčovou dírkou" Může to být humornou formou, ale i vážně. Jak chcete.
3) K obrázku nám můžeš přiložit list, kde se nám představíš, ať se dozvíme s kým máme tu čest, kdo nám to nakreslil a pokud jsi prožil něco podobného a je jedno jestli TY přímo, nebo někdo z tvého okolí, tak se nám můžeš svěřit. Tento bod není podmínkou!
4) Na obrázek napiš své jméno, věk, zaměstnání, město, kde žiješ.
5) Obrázek nám pošli na adresu: Komunitní centrum Chebsko z.s., Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 507/6, 350 02 Cheb
6) Pokud kreslíš elektronicky (do tabletu apod.), tak samozřejmě ani tuto techniku kresby nevylučujeme, ale originály jsou pro nás cennější. Kresbu MUSÍŠ vytisknout, pak prosíme o originál podpis a pošli nám to na naši adresu (viz bod 4).

POZOR: Se zasláním obrázku automaticky souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů, jako je jméno, adresa, kontakty apod. Prostě se vším, co nám jste o sobě ochotni svěřit!